راهنمای داوطلبان

نحوه شرکت در آزمون

شما داوطلبان عزیز با استفاده از این ویدیو می توانید به طور کامل نحوه شرکت در آزمون را یاد گرفته و بدون مشکل در آزمون شرکت کنید.

 

داوطلبان عزیز میتوانند با مشاهده هر آزمون در سایت، مبلغ مورد نظر آن (در صورت غیررایگان بودن) را پرداخت کنند و پس از پرداخت می توانند به صورت آنی در آزمون شرکت کنند و یا اینکه در تاریخ مشخصی به بخش آزمون های دریافتی در پنل خود مراجعه کرده و در آزمون موردنظر شرکت کنند. 

نکته**: این حالت فقط برای آزمون های آزاد و بدون تاریخ پایان است. در صورتی که آزمون دارای بازه زمانی بوده و یا به صورت هماهنگ باشد نمی توان خارج از این بازه در آزمون شرکت کرد.

در صفحه شروع آزمون یک شمای کلی از آزمون برای شما نمایش داده  می شود و شما مواردی مانند: تعداد گروه های درسی، تعداد سوالات، سطح آزمون، زمان کل آزمون، امکان شرکت مجدد، نحوه محاسبه نمره، میزان نمره قبولی، نمره منفی در صورت وجود، نحوه نمایش سوالات و امکان بازگشت به سوالات قبلی پس از پاسخ را مشاهده خواهید کرد. پس از مطالعه کامل شرایط و قوانین و توضیحات آزمون، در صورت آمادگی برای آزمون و تمایل به شرکت در آزمون بر روی گزینه شروع کلیک کنید تا آزمون آغاز شود. مطالعه قوانین آزمون الزامی است و هرگونه کوتاهی و اشتباه بر عهده داوطلب می باشد. 

حال در صفحه برگزاری آزمون هستید و در سمت راست زمان باقیمانده، گروه های درسی و لیست سوالات را مشاهده خواهید کرد. پس از پایان آزمون بر روی گزینه ثبت نهایی آزمون کلیک کنید. در صورتی که آزمون آزاد باشد، کارنامه بلافاصله پس از پایان آزمون به شما نمایش داده می شود اما در صورتی که آزمون هماهنگ باشد و یا طراح آزمون برای اعلام نتایج تاریخ مشخصی اعلام کرده باشد، کارنامه در تاریخ مشخص ارائه خواهد شد و در لیست آزمون‌های دریافتی قابل مشاهده است.

نکات بسیار مهم:

در هنگام آزمون، از بروز رسانی صفحه خودداری نمایید.

در هنگام آزمون، از دکمه برگشت مرورگر استفاده ننمایید.

بعد از اتمام آزمون، با استفاده از دکمه "ثبت نهایی آزمون" آزمون خود را به پایان برسانید.

در نمایش سوال به حالت مجزا در صورت فعال بودن "امکان بازگشت به سوال قبلی" از دکمه های قرار داده شده ی"قبلی و بعدی" استفاده کنید.

در هنگام آزمون دادن از دکمه برگشت مرورگر استفاده ننماید.

 

برگزاری آزمون خودسنجی

در این بخش داوطلبان عزیز می توانند نحوه برگزاری آزمون خودسنجی را با جزییات کامل مشاهده نمایند. آزمون خودسنجی با استفاده از بانک سوالات موجود در سایت امکانپذیر است و پس از دریافت بانک سوال می بایست برای طراحی این آزمون اقدام کرد.